SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Zor Galibiyet

Maçın Hikayesi | 24.10.2020 20:43

Galatasaray, BB Erzurumspor deplasmanından Emre Kılınç ve Falcao'nun golleriyle 2-1 galip ayrıldı. Maçın hikayesini Sinan Yılmaz kaleme aldı.

Sinan Yılmaz Sinan Yılmaz
Maçın Hikayesi: Zor Galibiyet

Sezona ilk dört maçını kazanarak başlayan Galatasaray, daha sonra oynadığı 4 maçı da kazanamamış hatta son 3'ünü kaybetmişti. Bu dramatik düşüşü yorumlarken merkez orta sahanın değişmesini birinci sebep olarak gösteriyordum. 

Galatasaray'da ilk 4 maçı kazanırken en güçlü pas bağlantısı Taylan ile Belhanda arasındaydı. Belhanda özellikle Başakşehir ve Hajduk Split maçlarının kazanılmasında başrol oynayan isimdi. Daha sonra yeni transfer Etebo'yu merkez orta sahaya katma denemeleri bu orta üçlünün şablonunu bozdu. Taylan'ın önünde iki 8 numara oynarken, Etebo ile birlikte 4-2-3-1'e dönen Galatasaray Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarını kaybetti. Galatasaray görece daha iyi takımlar Fenerbahçe ve Rangers'ı da yenemedi belki ama bu Kasımpaşa ve Alanya maçındaki ilk yarı performansından çok daha öndeydi. Üstelik Fenerbahçe ve Rangers zaten iyi takımlardı. 

O maçları kazanamayınca merkez bozulmuştu ve Taylan ile Belhanda bağlantısı da kaybedildi. Etebo'nun yokluğunda ilk 4 haftaya yakın bir merkeze dönen Galatasaray ilk 20 dakikada tam 4 tane pozisyona girdi bu bağlantı ile. Birinde Falcao'nun direkten dönen topu geldi. Birinde gol. Birinde de Belhanda'nın ceza sahası içinden şutu rakibin göbeğinden döndü. Hemen hepsi tehlikeliydi çünkü Erzurumspor merkezi kapatamıyordu. 

2018-2019 sezonundaki Erzurumspor-Galatasaray maçına benzer bir maç oynandı aslında. O dönem de Erzurumspor'u Mehmet Özdilek çalıştırıyordu. O dönem de ileride bastırıyordu ama bu sefer takımın boyu uzuyor ve merkezde boşluklar veriyordu. O maçta da Belhanda bol bol boş kalmıştı ve bir de gol atmıştı. Hatta o maçta da yine Marcao en kötü maçlarından birini oynamıştı ve gol yediren hata yapmıştı. 

Aslında 1-1'e kadar Galatasaray her istediğini yapıyordu. Net pozisyon neredeyse vermemişti ancak berbat bir gün geçiren Marcao yoktan penaltı var etti ve durum 1-1 oldu. 

2. yarı maç zora girdi. Galatasaray'a geldiğinden beri en iyi maçlarından birini oynayan ve defalarca geri gelip duvar olan Falcao, bu hareketliliğini meyvesini aldı. Mükemmel bir son vuruşla harika bir Falcao golü attı. Kontrol vuruş konusunda bir dünya markası olduğunu hatırlatan bir goldü. 

Daha sonraki kırmızısı eski alışkanlıklarından biri. Eskiden onlara kart çıkmazdı ama değişen oyun kuralları sonrası o hareketler sarı olmaya başladı. Tabi 10'larca yıl alıştığın şeyi değiştirmek kolay olmuyor. Kural koyucular kuralları zırt pırt değiştirse de sen oyununu o kadar kolay kolay değiştiremiyorsun. 

10 kişi kaldıktan sonra da net pozisyon vermeyen Galatasaray oldukça kötü oynayan rakibi Erzurumspor'u yendi. Bu galibiyet tabi ki yanıltmamalı. Geçen hafta Göztepe galibiyeti alan Fenerbahçe için demiştim çok kötü bir rakibi yenmişlerdi. Galatasaray da çok kötü bir rakibi yendi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya