SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Oyun değil skor

Maçın Hikayesi | 07.02.2021 21:52

Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, 10 kişi kaldığı Konyaspor maçını Rosier'in golüyle 1-0 kazandı. Maçın Hikayesi'ni Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikayesi: Oyun değil skor

İstediği pozisyonlara giremese de, oyunun genelinde 10 kişi oynasa bile bu kadar kötü bir Konyaspor'a puan kaptırsaydı Beşiktaş, hakikaten yazık olurdu. 

Geçen çarşamba Antalyaspor katı savunma anlayışı ile oynadığı zaman başta Sergen Yalçın olmak üzere Ersun Yanal'ın takımına karşı ağır eleştiriler yapılmıştı. Bugün Konyaspor'u gördükten sonra tepki gösterenler herhalde mahcup olmuştur.

Tamam rakip favori Beşiktaş ama uzun süre eksik oynamış bir takıma karşı senin kaçtı denilen pozisyonun yok. Bu kadar korkak, basiretsiz futbol kimin işine yarar? Konyaspor maçın hiçbir anında Beşiktaş'ın üzerine gidemedi. Bu ülke futbolu adına sorgulanmalıdır. Halbuki sezonun ilk bölümündeki maçta böyle bir Konyaspor yoktu. İsmail hocanın şapkasını önüne alıp düşünmesi gerek. Eğer farklı bir durum olsa ortaya çok daha zevkli  belki farklı bir skor çıkacaktı. Böyle oyunların kimseye yararı yok.

Beşiktaş'a gelince özellikle ilk yarının son bölümünde 10 kişi değilmiş gibi mücadele eden bir Beşiktaş vardı sahada. Bunu ikinci yarının çoğunda da gördük. İstek ve azim üst düzeydeydi siyah beyazlılarda. Ancak buna rağmen pozisyon anlamında kısır bir maç yaşattılar. Bunu tabi ki eksik olunmasına bağlamalıyız. Kritik bir maçta son dakikalarda da olsa Rosier'in attığı golle iki haftalık sıkıntılı süreci noktalayarak nefes aldılar.

DÜŞÜŞ VAR 

Üç puanın çok daha önemli olduğu bir maçta gülen taraf Kartal oldu ama bazı oyunculardaki düşüş bariz bir biçimde göze çarpıyor. Bu düşüşe çare bulunmaz ise ilerleyen haftalarda büyük sıkıntı yaşanır.

Kimdir bu oyuncular? İlk başta Aboubakar var. Geldiğinde soru işaretlerini de beraberinde getiren Aboubakar soru işaretlerini oynadığı oyunla silerken, özellikle son 2 maçtır (bugün daha çok belli oldu) fizik olarak büyük bir düşüş içinde. Bu konuda Sergen hocanın en büyük güvencesi Cenk Tosun olacaktır. Biraz dinlenmek Abu'ya yarayacaktır.

Onun dışında Larin ve Joseph’te de geri gidiş olduğunu görüyorum. Bunlara önlem alınmazsa bu konuda Beşiktaş’ın canı yanabilir. Buna rağmen bugün kazanmak elbette büyük bir motivasyon olacaktır Beşiktaş için. Aksi olsaydı hakikaten moral bozukluğu içine girilecekti.

Aslında Beşiktaş bildiğimiz bir şekilde pas oyununu oynayarak oynadı. Ancak ben geçmişin aksine bugün bundan çok zevk almadım. Çünkü paslar sürekli yana ve geriyeydi. Halbuki Konyaspor gibi ahı gitmiş vahı kalmış bir takıma karşı çok daha dikine oynamalıydı Beşiktaş. Bunu tabi ki sahadakiler içinde yapacak ilk isim de Adem’di. Ama bunu yapamadı. Ona Joseph de yardım etmeyince ortaya pozisyon yönünden kısır bir takım çıktı.

Sergen Yalçın bu tür maçlara karşı önlem almalı. Rakibi açacak değişik varyasyonlar denemeli. Bu olmazsa bu tür rakiplere karşı hiç ummadık sonuçlar alabilir aman bizden söylemesi! Ha bir de Beşiktaşlı oyuncular kendilerini frenlemesini bilmeli. Özellikle N'Sakala ve Rosier kart görme potansiyeli yüksek isimler. Bunlar da uyarılmalı. Yoksa bugün Konyaspor'un yerine çok daha dirençli bir takım olsaydı kabus görülebilirdi.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya