SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Avcı daha çok inanmıştı

Maçın Hikayesi | 31.01.2021 22:10

Süper Lig'in 22. haftasında Beşiktaş, Aboubakar'la öne geçti, Montero (KK) ve Hugo'nun golleriyle Trabzonspor'a 2-1 mağlup oldu. Maçın Hikayesi'ni Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikayesi: Avcı daha çok inanmıştı

Halef ile Selef'in maçında izleyenler seyir zevki açısından harika bir oyun gördüler. İki hocayı da tebrik etmek gerek. Ancak şunu da söylemekte yarar var; geldiğinden beri Trabzonspor'un çehresini değiştiren Abdullah Avcı ayrı bir alkışı hak etti.

Ben Trabzonspor'dan bu denli mücadeleci, akıllı ve oyunu kuralına göre oynayan bir maç beklemiyordum. 4 gün önce zorlu bir kupa maçından çıkmasına rağmen çoğu bölgede Beşiktaş'tan çok daha diri ve etkiliydiler. Özellikle kanatlarda Nwakaeme ve Ekuban galibiyette başrol oynadılar. Abdullah hoca bütün oyun planını bu iki ismin üzerine kurmuştu. Ve bunun da karşılığını aldı.

Kartal'ın iki beki genelde çok zorlandı bu oyunculara karşı. Sergen Yalçın’ın Beşiktaş'ı da Abdullah Avcı'nın ekibi de pas üzerine kurulu iki takım. Avcı'yı zaten biliyorduk kendisinin yıllardır stratejisi pas oyunu üzerineydi. Bugün de aslında Beşiktaş bu oyununu oynamaya çalıştı. Pozisyonlar da buldular. Galip de gelebilirlerdi. Ancak özellikle siyah beyazlı orta sahanın gününde olmaması, Atiba ve Joseph'in etkisiz kalışları bu sonuçta etken oldu.

Hücum yönünde bir sıkıntı yoktu. Pozisyonların çoğu son anlarda özellikle karambolden de olsa Beşiktaş bu yönde zorluk çekmedi. Tabi ki Uğurcan'ın da müthiş performansı bu olumlu tarafı eksiltti. Gerçekten genç kaleci kalesinde devleşerek galibiyette büyük rol aldı.

DEĞİŞİKLİKLER YANLIŞTI

Trabzonspor'un bu denli planlı organizasyonuna genel anlamda saha içi ve dışı yeteri kadar reaksiyon gösteremedi Beşiktaş. Özellikle son haftalarda müthiş bir geri dönüş yaparak seri yapan ve oynadığı futbolla herkesin takdirini kazanan Beşiktaş'ın teknik patronu Sergen Yalçın'ın bunda payı hakikaten çok fazla. Ancak bugün yaptığı değişiklikler geç ve yanlıştı.

Neydi bunlar bir bakalım? 

Kötü de olsa her an skoru çevirecek Ghezzal'ın çıkması bence yanlıştı. Bozuk olan ortanın en iyisi Mensah değil de Atiba veya Joseph kenara alınmalıydı. Ayrıca skor olarak önde olmadan Dorukhan'ın Adem'den önce sahaya ayak basması da Sergen hocanın yanlışları arasındaydı. Bu benim kendi görüşüm. Sergen hoca kadar bilemem ama bu yukardan böyle gözüküyordu.

Neyse Beşiktaş sadece bir avantaj kaybetti. Oyun olarak yine kendi beklenenini yapmaya çalıştı. Bu kez rakibe bunu kabul ettiremedi. Karşısında ne yaptığını bilen motive bir Trabzonspor vardı. Selef Avcı'nın stratejisi Halef Yalçın'ı yendi. Trabzonspor Abdullah Avcı ile müthiş bir çıkış yakaladı. Böyle giderse zirveye ortak olabilir. Kısa zamanda Abdullah hoca büyük iş yaptı. 

Beşiktaş aslında Trabzonspor'un inanmışlığı ve Nwakaeme'yi geçemedi. Bunlar futbolda olan şeyler mühim olan bunun üst üste olmaması.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya