SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Bu oyun yetmez

Maçın Hikayesi | 26.10.2020 22:29

Beşiktaş, 10 kişi kaldığı Denizlispor deplasmanından galibiyetle ayrıldı. Maçın Hikayesi'ni Kartal Yiğit kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikayesi: Bu oyun yetmez

Beşiktaş açısından Denizlispor önünde oyundan ziyade skor çok daha önemliydi. Bunu niçin söylüyorum, haftalardır kazanamayan bir takımdı çünkü. 

Her ne kadar son oynadığı oyundan sonraki karamsar tabloya rağmen favori, kadro yapısı olarak da Beşiktaş'tı. Öyle de oldu. Denizli'de son bölümü 10 kişi oynamasına rağmen siyah beyazlılar kazanmasını bildi. Bu sonuç moral açısından önemliydi ama oyun olarak çok göz doldurdu mu? Bu sorunun yanıtına ilk yarı için kısmen evet diyebiliriz.

Denizlispor, maça kendi sahasını kontrol ederek başlayınca Beşiktaş da oyunu tamamen rakibinin sahasına yıktı. Bu baskı neticesinde Denizlispor yaratıcı oyuncu sayısının Valera dışında olmamasıyla afalladı. Bu anlar da Beşiktaş'ın üzerine sadece geriden uzun toplarla gelmeye çalıştılar. 

Beşiktaş, Subutic'in hatası ve Atiba'nın golüyle erken rahatladı ve belki de maçı bu yarıda bitirdi. İkinci yarı Denizlispor bütün riskleri alıp yorulan Beşiktaş'ı zorlamaya başladı ve golleri de buldu.

Enteresandır bu sezon Beşiktaş'ın kalesinde gol görmediği maç yok. Sergen Yalçın bu krize bir türlü çözüm bulamıyor. Bu önemli maçlarda başı yakabilir, dikkat etmek gerek.

Kalesinde golleri gördükten sonra Beşiktaş'ta, belki 10 kişi kalmanın da etkisiyle acayip bir panik havası vardı. Biraz daha zaman olsa belki de 3 puanı bile kaçırabilirlerdi. Son dakikalarda ecel terleri dökse de Beşiktaş istediğini aldı ve hiç olmazsa moral buldu.

Kazanırken eleştirmek iyidir. O yüzden eleştireceğim.

Her ne kadar Beşiktaş oyun geneli üstün gözükse de bu kimseyi aldatmasın. Beşiktaş'ta herkes gol arama peşinde, hele ilk yarı Welinton dahil cümbür cemaat ilerde, savunma güvenliği hiç yok. Bugün Denizlispor bundan yararlanamadı ama yararlanacak çok takım var. Buna bir çare bulunmalı. 

Onun dışında bu oyun büyük maçlarda yetmez, bu bilinmeli. Arada belli ki fizik olarak yükleme yapılmış ama oyun planı anlamında hala büyük eksiklikler var. Oyununu daha çok geliştirmeli Beşiktaş, yoksa her zaman böyle rakip bulamaz.

Yine de galibiyet Kartal'a nefes aldıracak. 

Yeni transferlere gelirsek Rosier ileri çıkmayı seven bir bek. Kaliteli olduğu belli ama çok çabuk bir oyuncu gibi gözükmedi ilk maçında, bekleyip göreceğiz. Ghezzal da önemli bir oyuncu ama henüz adaptasyon sorunu yaşadığı belli. Çoğu yerde pas yerine kendisi vurmayı denedi, şahsiliğini üzerinden atması gerekiyor.

Evet Beşiktaş uzun bir süre sonra galibiyeti hatırladı, bu her şeyden önemliydi ama bunu sürdürmesi çok daha önemli.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya