SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Keşke Sosa oynasaydı!

Maçın Hikayesi | 25.10.2020 21:01

Trabzonspor, zorlu Fenerbahçe deplasmanında 3-1'lik mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Maçın Hikayesi'ni Haluk Ayyıldız kaleme aldı.

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
Maçın Hikayesi: Keşke Sosa oynasaydı!

Trabzonspor, Fenerbahçe maçına öyle hızlı ve istekli başladı ki Fenerbahçe’nin aklı başından gitti diyebiliriz. Afobe’nin attığı harika golle de ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Fakat maçta ilginç bir hikaye yaşandı. Fenerbahçe’de Sosa doksan dakika oynamış olsaydı inanın Trabzonspor maçı kazanırdı. Durumu fark eden Erol Bulut, ikinci yarıya Sosa’yı saha kenarına alarak başladı ve ard ardada goller buldu. Yani insanın keşke Sosa oynasaydı diyesi geliyor değil mi?

İlk yarıda Trabzonspor çok doğru işler yaptı. Takım halinde mükemmel oynadı. Hatta ikinci golü de bulabilirlerdi ama olmadı. Dediğim gibi Erol Bulut, Sosa gibi önemli bir oyuncuyu oyundan alması maçın kader anıdır. Sosa, Trabzonspor’da oynadığı dönemlerde ne Ünal Karaman ne de Hüseyin Çimşir tarafından kenara alınabilmiş değildir. Yanılıyor muyum? Sanırım ne demek istediğim çok iyi anlaşılmıştır.

Newton’a gelince, Sosa oyundan çıktığında bu duruma hazırlıklı olup, ona göre oyun sisteminde değişiklik yapmalıydı. Örneğin, Kamil Ahmet’in yerine Djaniny’i daha erken alabilir ve orta sahayı daha diri hale getirebilirdi. Evet Trabzonspor, kazanabileceği maçı kaybetti ama ben derim ki, yine de Newton, Fenerbahçe’ye mağlup olmasına rağmen, devam etmeli. Bu takım, takım olacak. Ben ışığı gördüm. Abdülkadir Parmak ve Ekuban’da döndüğünde Trabzonspor, geçtiğimiz sezona yakın olabilir. Diyeceksiniz aradaki puan farkı 9'a çıktı. Diyelim ki yeni hoca geldi. Trabzonspor’u uçuracak hali yok. Yeni maceralar aramanın anlamı yok derim ben.

Newton tam takım olduğunda topun ağzına konulmalıdır diyorum başka da bir şey demiyorum. Evet eleştirilebiliriz ama ben Trabzonspor’u yine de Fenerbahçe’ye karşı beğendiğimi söyleyebilirim. Unutulmasın ki, Fenerbahçe’nin elinde çok geniş biri kadrosu var. Dolayısıyla Erol Bulut’un de eli çok güçlüydü. Bu durumda Newton’a haksızlık etmemek gerekiyor.

Son sözümüz Abdülkadir Ömür’e olsun. Kafan başka yerlerde oynuyorsun, maçın ilk yarısında eskisi gibiydin, ama ikinci yarıda dağıldın. Halbu ki takımı toparlayan isim olmalıydın. Hiç mi Nwakaeme’yi örnek almıyorsun. O, 31 yaşında sen 22 yaşında. Sana göre de bu işte bir terslik yok mu? Toparla kendini. Seni yeni Messi yaptık, belli ki hata yaptık. NOKTA

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya