SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Sarı Flu Lacivert'

Maçın Hikayesi | 27.06.2020 20:36

AsistAnaliz yazarlarından İlke Cancanoğlu, Fenerbahçe’nin evinde BtcTurk Yeni Malatyaspor’u 3-2’yle geçtiği zorlu maçı kaleme aldı.

'Sarı Flu Lacivert'

Maçın ilk yarısında oyun anlamında sıkıntılı bir Fenerbahçe vardı. Üzerine gelmekten imtina eden rakibe karşın; tedirgin, ürkek ve ne oynadığını bilmeyen 11 tane Sarı Lacivertli’yi amaçsızca izledik. Ersun Yanal döneminde de top ayağındayken oyunu yönlendirmekte sorun yaşayan bir Fenerbahçe izlemiştik. Bu sıkıntı alışkanlık edinilmiş olacak ki top ayağındayken kurgudaki problemler halen devam ediyordu. Maliyet/performans eğrisinde çok zıt bir çizgi içerisinde olan Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor karşısındaki ilk isabetli şutunu 45+3. dakikada attı.

İkinci yarıda da oyun kurgusunda sıkıntı yaşamaya devam eden bir Fenerbahçe vardı. Ancak dakika 60’ta oyuna giren Kaptan, takımın kurgusuna elini attı. Atak başlangıçlarında top tamamen kendisinde olduğu için sahaya akıl konulduğunu gördük. Vedat Muriqi’in ilk dakikadan son dakikaya kadar takımın ayakta kalan tek ismi olması, gol ile birlikte daha da değerli hale geldi. Ozan Tufan’ın da giden maçı getirmesi tek teselli oldu.

Her hafta daha kötü bir Fenerbahçe görmemizin sebebi; kadronun kötü olması, takımın hedefsiz kalması, hocanın belli olmaması değildir diye düşünüyorum. Fenerbahçeli oyuncuların birçoğunun formasının değerini bildiği konusunda şüpheliyim. Sezon sonunda geniş çaplı bir revizyon, amiyane tabirle temizlik yapılacağı söyleniyor. Sayın Ali Koç ve Yönetim Kurulu’nun bir karar vermesi lazım ve bu temizliğin şimdiden başlaması gerekmekte.

Flu kelimesinin Türk Dil Kurumu’ndaki anlamı: “Belli belirsiz, bulanık.”

Fenerbahçe bugün galip geldi belki ama kulübün hali; belli belirsiz ve bulanık. Sayın Başkan bugün Divan Kurulu’nda konuşurken gayet netti ancak sportif başarı konusunda su çok bulanık, önümüzdeki sezon bu fluluğun kaldırılması lazım.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya