SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Taşıyıcı 34: Demba Ba!'

Maçın Hikayesi | 04.07.2020 23:03

AsistAnaliz yazarı İlke Cancanoğlu, Başakşehir'in 2-0 kazandığı Antalyaspor karşılaşması kaleme aldı.

'Taşıyıcı 34: Demba Ba!'

Pandemi sonrası çıktığı ilk iki maçı kazanan ancak geçtiğimiz hafta Galatasaray karşısında vitesi yükseltemeyen bir Başakşehir vardı. Üstelik 1-0 öne geçtikleri maçın sonuna doğru Mahmut Tekdemir, Danijel Aleksic ve Edin Visca’nın gördüğü kartlardan ötürü Antalyaspor karşısına eksik çıktılar.

Geçtiğimiz sezonlarda da son haftalara girilirken sonunu getiremeyen Başakşehir’in, bu yıl oynadığı futbolla daha doğru bir oyunu benimsediğini gördük aslında. Okan Buruk’u epeydir beğenen biri olarak, son haftalarda birkaç tercih hatasını görmezsek eğer bu yıl şampiyonluğu hak eden bir oyun oynattı. Bu deplasmanda da Gulbrandsen, Demba Ba ve Crivelli ile ön alanda direnci yüksek bir üçlü ile çıktı ve istenilen oyunu gördük. İlk yarı özelinde sakatlıkların çok olmasından mütevellit oyunun sık sık durduğunu ve sürekliliğin elde edilememesi eksik Başakşehir’in işine gelmedi. Uzun toplarla Demba Ba ve Crivelli’nin indirdiği toplarla hücuma gitmeyi hedefleyen Başakşehir ilk 45’te çok da etkili olamadı.

İkinci yarı sıcağın da etkisiyle fiziken düşen savunmaya karşı daha etkili bir Demba Ba performansı gördük. Gol de onun ayakta kalmasından ötürü geldi zaten. Doğru yapılanan ve muazzam bir iş bölümüyle çalışılan Başakşehir Futbol Kulübü, rakiplerinin birlikte oynayacağı bu haftada eksik çıktıkları Antalyaspor karşısında 2-0 galibiyet gelerek şampiyonluk yarışında zorlu bir virajı dönmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Galatasaray karşısında oyuna girip, golün de yaratıcılarından biri olan Demba Ba bu maçta da üç puanın alınmasında büyük rol oynadı. 1985 doğumlu Demba Ba, sahanın en yaşlı oyuncularının başında geliyor. Ona rağmen bu kadar dominant bir performans sergilemek her babayiğidin harcı değil.

Yabancı sınırı konuşuluyor yine sürekli. Demba Ba gibi yabancı oyuncularımız Türkiye’ye gelecekse şayet, bence ne yaş sınırı ne de yabancı sınırına gerek yok. Nitelikli, iş ahlakı yüksek hiçbir oyuncunun yabancı denilip örselenmesini mantıklı bulmuyorum.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya