SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Yanlışlıklar Komedyası!'

Maçın Hikayesi | 21.06.2020 23:18

AsistAnaliz yazarı Sinan Yılmaz, Galatasaray'ın evinde 3-3 berabere kaldığı Gaziantep FK maçını kaleme aldı.

Sinan Yılmaz Sinan Yılmaz
'Yanlışlıklar Komedyası!'

Galatasaray, Gaziantep FK karşısına birçok eksikle çıktı ve baştan sona bu eksiklerin yokluğunu hissetti. Tüm bunlara rağmen özellikle Ömer’in, 10 kişi kalan takıma katacağı enerjiden yararlanmayan Fatih hoca ise şaşırttı. Maç defalarca kez iki takıma da gidip gelmiş olmasına rağmen Galatasaray’ın Rize’deki gibi özellikle savunmada hiç güven vermediğini söylemeliyiz. 

Maç öncesi sürpriz, kaptanlık pazubandını Lemina’nın takmasındaydı. Belki de bu Feghouli, Falcao, Mariano gibi yıldız(!) isimlere bir mesajdı. En çok kazanan ve/veya en uzun süredir takımda bulunan yıldız statüsündeki isimler onlar ama kiralık Lemina kadar antrenman azimleri yok diye bu kararın verilmiş olabileceğini düşünüyorum. Belki de Fatih Terim’in Lemina’ya “Gelecek sezon takımda kalmanı bu kadar çok istiyorum” demesinin de bir yoluydu bu.

Galatasaray maça iyi başlasa da çabuk kırıldı. Özgüveni kötü ve sakatlıklar nedeniyle, eksikler nedeniyle dengesi bozulmuş bir takım Galatasaray. Kolay atak yemesi ve yediği ataklarda basit hatalar yapması biraz bu farklı oyuncuların farklı pozisyonlarda oynamak zorunda olmasıyla ilgili… Tabi biraz da karantina boyunca iyi hazırlanmamakla ilgili.

Yine de hücumda etkili bir takım olmasının ödülünü, yediği golü çevirerek almışlardı. Feghouli’nin zeki pasları ve Belhanda’nın yıllardır kendisinden beklenen 10 numara çalımı ile attığı golü ilk yarıdan skoru 2-1’e getirdi ama Galatasaray 2. yarı öncesi yine güven vermiyordu.

Nitekim ilk yarının en iyi hareketini yapan Belhanda klasik garipliklerinden birine imza attı ve Ahmet’in oyundan atılmasına sebep oldu. Belhanda’nın kötü pası kadar, Ahmet’in ilk adımının çok ağır bir stoper olması da bu kırmızı kartı getiren sebeplerden biriydi.

2-1’de işler Galatasaray adına çok kötü giderken, Feghouli’den imza golü geldi. Sağ ayaklı olmasına rağmen sol ayağı ile ters köşeye tek vuruş gollerinden çok attı Türkiye’de. Geçen sene Bursa ve Rize deplasmanlarında bunları atarak şampiyonluğu getirmişti belki de ama bu kez o gol de kurtaramayacaktı.

Galatasaray farkı 2’ye çıkarmış olmasına rağmen hiç rahat bir maç oynayamadı. Okan’ın yediği basit gol son dakikalarda Galatasaray’ın diken üstünde bir maç oynamasına neden oldu. Son dakikalarda bir de hakem devreye girince maç 3-3’e döndü. Gerçi bu maç 3-2 bitse bile gelecek hafta Visca’ları, İrfan Can’ları, Crivelli’leri bu savunma hattı ile durdurmak imkansız gibiydi.

Galatasaray şimdi, gelecek sezonun hazırlıklarına başlamalı. Gelecek sezon kimler gidecek, kimler kalacak. Kalan 6 haftada Galatasaray’ın gündemini bunlar belirleyecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya