SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

ANALİZ: Arjantin uyuma Messi'ye galaksi bul

Analiz - MÜDAVİMLER | 02.10.2019 17:46

27 sporcu var 50 müzisyen 67 film dünyasından isme gök cismi adı verilmiş. Hepsi asteroit ve genelde Jüpiter ile Mars arasındaki asteroit bölgesinde..

ANALİZ: Arjantin uyuma Messi'ye galaksi bul

İsmi gök cismine verilmesi bir şeydir de galaksiye isim olmak başka bir aşamaya ulaşmak demek olsa gerek... 

2017'de Portekiz’deki Lizbon Üniversitesi astronomi bölümü bir galaksi keşfetti. 13 milyar yaşında olan evrenin doğumundan 800 milyon yıl sonra oluştuğu belirlenen yani 12 milyar yıldan uzun bir süredir evrende varlığını sürdüren bu yeni keşif galaksiye CR7 adı verildiği bildirildi. Yani Cristiano Ronaldo! Ronaldo’nun forma numarası ile isminin kısaltması olan CR7 artık aynı zamanda bir de galaksi ismi!

Arjantin uyuma, Messi’ye galaksi bul!

ADI GÖK CİSİMLERİNE VERİLEN YILDIZLAR

Cristiano Ronaldo’nun adını taşıyan galaksi olunca asteroide ismi verilmiş olmak çok da matah bir şey olmuyor tabi…

27 sporcu var 50 müzisyen 67 film dünyasından isme gök cismi adı verilmiş. Hepsi asteroit ve genelde Jüpiter ile Mars arasındaki asteroit bölgesinde bulunuyorlar.

ARSENE WENGER ASTREOİT

29 Mart 1998’de İngiliz astronom Ian Griffin, asteroit kuşağında keşfettiği asteroide 33179 Arsenewenger adını verdi. Arsenal taraftarı olan Griffin isimin açıklamasına şöyle yazmış: “Arsene Wenger kulüp tarihin en başarılı teknik direktörüdür. Wenger’in bu oyunun güzelliğini yansıtan bakış açısı onu çok özel bir adam olmasından gelir.”

Astreoit arsenewenger, güneş etrafındaki yörüngesini 4,23 yılda tamamlıyor.

RAFAEL NADAL VE ROGER FEDERER

İki de tenisçi var listede biri Rafael Nadal, 2003’te Mallorca’daki gözlemevinde keşfedildi, 128036 Rafaelnadal.

Ve elbette Roger Federer, İsviçre gözlemevinde keşfedildi 230975 Rogerfederer. Bu arada asteroit rogerfederer 21 mart 2015’te dünyaya 1,6 ışıkyılı yakından geçti, kaydedilmiş en yakın temas oldu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya