SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

BEŞ: Televizyon, El Freni, Play Station, Banyo, Bank

BEŞ - MÜDAVİMLER | 27.11.2019 12:17

En saçma sakatlanma şekillerini bulup bir de üzerine uzun süreli sahalardan uzak kalan futbolcular...

Didem DİLMEN Didem DİLMEN
BEŞ: Televizyon, El Freni, Play Station, Banyo, Bank

Dünya futbol tarihinin en saçma sakatlanma şekillerini bulup bir de üzerine uzun süreli sahalardan uzak kalan futbolcuları bu hafta BEŞ’te bir araya getirdik.

Futbolcu, sakatlık yaşamaya yatkın bir meslek...

Ancak şimdi okumak üzere olduğunuz sakatlıkların hiçbirinin saha ile alakası yok, hatta günlük hayatta başınıza böyle bir kaza gelme ihtimali de neredeyse milyonda bir... Ama bu isimler dünyanın en büyük yıldızları ve aynı zamanda en de şanssızlarıydı.

Tabi elbette ne olur ne olmaz, sizler yine de dikkatli olun...

Unutmadan ekleyelim... Derler ki bu sakatlık hikayelerinin büyük kısmı, futbolcunun nasıl sakatlandığı açıklanmasın diye basına uydurulmuştur, gerçekte olayların nasıl geliştiği ise saklıdır.

Leeds United'ın eski oyuncusu David Batty, kızı üç tekerlekli bisikletiyle babasının ayağının üzerinden geçtiği için sakatlanmıştı. Düşününce, o kadar da saçma değil...

qq

1- TELEVİZYON: DAVID SEAMAN, DAVID JAMES, RIO FERDINAND, ROBBIE KEANE

Televizyon izlemek kimi zaman çok tehlikeli olabiliyor. Televizyon başında otururken sakatlanan futbolcular listesinin ne kadar uzun olduğunu bilseniz şaşarsınız! Biz buraya sadece en ünlülerini aldık...

Uzun saçları ve bıyıkları ile 2000’lerin başında Arsenal ve Manchester City kalelerini koruduktan sonra 2004’te kariyerine nokta koyan David Seaman ve Liverpool’dan çok İngiltere’nin milli kalecisi olarak hafızalara kazınan David James televizyonun uzaktan kumandasına uzanırken sakatlandılar. Bu ikilinin ortak noktası kaleci olmaları ve iki İngiliz kalecinin aynı şekilde sakatlanma ihtimali ne ki?

Uzaktan kumanda deyip geçmeyin, evlerimizdeki en büyük tehlike onlar! İrlanda efsanesi forvet Robbie Keane 1998’de uzaktan kumandanın üzerine basıp sakatlanmıştı.

Rio Ferdinand ise Leeds United'ta forma giydiği dönemde TV izlerken ayağını sehpaya uzatmış, diz arkasındaki tendonlarını incitmişti.

Koltukta televizyon izlerken sakatlanan bu oyuncuların hepsinin İngiliz olması sizin de dikkatinizi çekmedi mi?

ww

2- EL FRENİ: EVER BANEGA

Geçtiğimiz yaz ülkemizde transfer söylentileri ile oldukça gündem olan Ever Banega, tarihteki en büyük dikkatsizliklerden birine imza atarak sakatlandı. 19 Şubat 2012’de Valencia’da forma giyen Banega bir benzin istasyonunda aracına akaryakıt alırken el frenini çekmeyi unuttu. Geriye kayan arabayı fark etmeyen futbolcunun ayak bileği tekerlek ile kaldırımın arasına sıkıştı. Kaval ve kamış kemikleri kırılan Banega, ameliyat masasına yatmak zorunda kaldı ve tedavisi 133 gün sürdü. Aman dikkat, el frenini çekmeden arabadan inmeyin!

Araba sakatlıklarından bahsetmişken, bir hikaye var ki nasıl olduğunu anlamakta zorlanıyorum...

Blackburn Rovers'ın eski oyuncularından Alan Wright, Ferrari’nin gaz pedalına basmaya çalışırken diz kapağından sakatlanmıştı.

El freni tamam da gaz pedalı? Nasıl başarmış olduğuna dair fikri olan var mı?

rr

3- PLAY STATION: DAVID JAMES, ALESSANDRO NESTA

Dünya futbol tarihinin en şanssız oyuncusu David James’tir, zira az önce televizyon seyrederken sakatlanma hikayesini anlattığımız ünlü kaleci, Play Station oynarken de sakatlanmayı başarmıştı.

James, Play Station oynarken kullandığı kumandaya artık nasıl bastıysa baş parmağından sakatlanmıştı ve futbol tarihinin en ilginç sakatlanma olaylarından birine imza atmıştı.

Kalecinin baş parmağı joystick sakatlanmasına maruz kalır mı?

Milan’ın tecrübe abidesi efsanesi Alessandro Nesta’nın başına da benzer bir sakatlık gelmişti. Saatlerce playstation oynayıp sol elinin başparmağını sakatlayan Nesta, ameliyat oldu ve dört hafta sahalardan uzak kaldı.

tt

4- BANYO: BUFFON, CANIZARES, İBRAHİM ÜZÜLMEZ, GÖKHAN KESKİN

Banyonun tehlikelerini hepimiz biliyoruz. Hatta duşakabin çıkışlarına mutlaka havlu serilmesi, içine de kaymaz taban serilmesi gerektiğini, banyoda düşme sonucu oluşan kazalarda başını çarparak ölen insan sayısının hiç de az olmadığını daha baştan hatırlatalım.

Gianluigi Buffon, Euro 2000 öncesinde kamp yaptıkları otelin banyosunda düşmüş, baş parmağını kırmış ve kaleyi de Toldo'ya bırakmak mecburiyetinde kalmıştı. Beşiktaşlı Gökhan Keskin yine banyoda düşüp sakatlanmıştı. İbrahim Üzülmez de banyoda kayıp düşerek aşil tendonunu kesmişti. Oyuncunun eşine sinirlenip tekme attığı iddiası ortaya atılmıştı, oyuncu ise duşakabinin cam panelinin ayağının üzerine düştüğünü söylemişti.

Şakası yok, banyo evlerimizdeki kazaya en meyilli yerdir ve mutlaka güvenlik önlemleri mutlaka alın... Ancak Canizares’in sakatlık hikayesinin önlemini nasıl alırsınız, onu da düşünmek gerek.

Valencia'nın kalesinde Şampiyonlar Ligi finali bitiminde yere kapaklanarak ağladığı fotoğraf karesi ile hafızalarımızda klasör açan İspanyol kaleci Santiago Canizares, traş olduktan sonra krem kutusunu ayağına düşürmüştü, sakatlık öyle ciddiydi ki 2002 Dünya Kupası'nda İspanya Milli Takımı'nın kalesini koruyamamıştı.

Sakarlığın ilacı olsa keşke; İsviçreli bilim adamlarına sesleniyoruz!

rr

5- KULÜBE: GENNARO GATTUSO

Dünya futbol tarihinin bir dönemine tanıklık edenler için en unutulmaz isimlerden Gennaro Gattuso arızalıkları ile de bilinir. Ancak tarihin en şanssız sakatlığı ödülüne de adaylığını koysa alır...

8 Eylül 2008’de İtalya Milli Takımı’nın Dünya Kupası eleme maçları için antrenman sırasında Gattuso yedek kulübesindeki banklardan birine oturmak istedi. Bir anda dengesini kaybetti, iki bank arasına ve sol elinin üzerine düştü, bileği kırıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya