SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İşte Beşiktaş'ın aldığı mağlubiyetin nedenleri...

Maçın Hikayesi | 26.08.2020 13:43

Beşiktaş’ın büyük umutlarla gittiği Yunanistan deplasmanında PAOK’a farklı elenmesinin yankıları sürerken, Asist Analiz yenilginin nedenlerini açıklıyor.

İşte Beşiktaş'ın aldığı mağlubiyetin nedenleri...

Şampiyonlar Ligi’ne katılımı dönüm noktası olarak gören Beşiktaş, hem oynadığı futbol hem de aldığı farklı yenilgiyle taraftarlarından da tepki çekerken, Editörümüz İlhan Tüysüz; bu beklenmeyen yenilgi ve nedenleri şu şekilde sıralandı;

1-  Beşiktaş yönetimi maddi imkansızlıklar nedeniyle, sadece bonservisi elinde olan oyunculara yöneldi ve bu yüzden N’Sakala alındı. Ayrıca maliyeti düşük olan Mensah ve Welinton transfer edildi.

2- Teknik direktör Sergen Yalçın, yönetiminde maliyet düşürmesi nedeniyle özellikle N’Sakala, Welinton ve Mensah’ta ısrarcı oldu. Bu oyuncuların ilk maçtaki performansı 'acaba Beşiktaş’ın oyuncusu değil mi?' yorumlarını beraberinde getirdi. 

3- Yönetim içinde bazı isimler, yaşı 30’un üzerinde olan Welinton’un yerine Fatih Aksoy’un oynatılması ve takımda kalması gerektiğini söyledi. Ancak Sergen Yalçın Aksoy’u yeterli bulmadığını belirterek Weliton’da ısrarcı oldu.

4- Takım hem mental hem de fiziki anlamda geride olduğunu gösterdi ve bu maça iyi hazırlanamadığını ortaya koymuş oldu.

5- Beşiktaş’ta konuşulmaya başlanan bir diğer olay ise; Sergen Yalçın’ın ekibinin zayıf oluşu. Daha önce Sivasspor’da Tamer Tuna ile çalışan Yalçın, Beşiktaş’ta şuan itibariyle güçlü bir yardımcı kadro ekibi kuramadı. Özellikle teknik ve analizler konusunda deneyimli bir yardımcı olmaması sıkıntıyı ortaya çıkardı.

6- Takım bu maça santraforsuz çıktı. Aslında bu skor bağıra bağıra geliyordu. Yönetimin yanlışı; limiti yükseltemeyip bir santrafor almamak oldu. Sergen Yalçın ise Welinton’da ısrarcı olmayıp yerine santrafor aldırabilirdi.

7- Yalçın, böylesine kritik bir maça, hayati bir 90 dakikaya yanlış bir tercih ile çıktı. Özellikle önde bile sıkıntılar yaşayan Lens’i sağ beke alarak, Dorukhan ve Oğuzhan’ı kenarda tuttu. Ayrıca Umut Nayir’i de oyuna çok geç alması bu sonuca etki etti diyebiliriz.

8- 10 Ağustos’ta belki de biraz geç çalışmalara başlayan Beşiktaş, hem hazırlık maçı yapmadı hem de PAOK’u yeterli derecede analiz edemediğini gösterdi.

-İLHAN TÜYSÜZ

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya