SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

10 sene önce bugün!

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 17.10.2020 10:11

Merseyside'ın mavi tarafı olan Everton, Liverpool'u en son yendiğinde tarihler 17 Ekim 2010'u, yani tam 10 yıl önce bugünü gösteriyordu.

10 sene önce bugün!

Son yıllarda Merseyside'ın rengi için kırmızı desek karşımızda duracak biri olmaz. En sıkı Everton taraftarı bile bu gerçeği kabul etse de içten içe bir burukluk onlarla beraber hayatlarına devam eder. Bu sezon başlayana kadar da Everton taraftarı için Liverpool maçı, Goodison Park'tan puansız ayrılmamanın kötü sayılmayacağı bir fikstürdü. Geçtiğimiz sezon Napoli'den kovulduktan sonra Everton'ın yolunu tutan Carlo Ancelotti'yle beraber performansı yükselen mavililer bugün, saat 14.30'da başlayacak Liverpool maçına yüksek bir motivasyonla namağlup lig lideri olarak çıkıyor. 

Everton, en son Liverpool'u Goodison Park'ta yendiğinde tarihler tesadüfe bakın ki 17 Ekim'i gösteriyor, yıl ise 2010 oluyordu. Mavili ekibin Tim Cahill ve şu anda Arsenal'i çalıştıran Mikel Arteta'nın golleriyle sonuca gitmesi hem İngiltere'yi hem de Liverpool'u şaşırtmıştı.

Bu şaşkınlığın bir benzerini Carlo Ancelotti yönetimindeki Everton, bu sezon da yaşatabilir mi göreceğiz.

PL Vault | Everton 2-0 Liverpool (2010) | Video | Watch TV Show | Sky Sports

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya