SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"İnsanlar eskiden futbolculara karşı daha anlayışsızdı"

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 27.07.2020 14:49

Efsanevi İngiliz futbolcu David Beckham, İngiltere basınına verdiği röportajda futbolcuların mental sağlığının önemi hakkında görüşlerini aktardı.

"İnsanlar eskiden futbolculara karşı daha anlayışsızdı"

İngiltere Kraliyet Ailesi'nin düzenlediği akşam yemeğine davet edilen isimler arasında Manchester City kadın takımının kaptanı Steph Houghton, Aston Villa'ın defans oyuncusu Tyrone Mings, Crystal Palace'tan Andros Townsend, Everton'dan Carlo Ancelotti ve efsanevi İngiliz futbolcu David Beckham da vardı. David Beckham, İngiliz basınına, yemekte konuşulan konular arasında günümüz futboluyla eski günlerin arasındaki farkın da olduğunu söyledi.

"Eski günlerden konu açıldığında kendimi biraz yaşlı hissettim" diyen Beckham, "Tabii ki işler ben kariyerime başladığımda çok farklıydı. Ben oynarken de çıta çok yüksekteydi ama günümüzde olduğu kadar yüksekte olduğunu söyleyemem. Birçok farklı konu ve yol genç oyuncuların dikkatini çok erken yaşlardan beri dağıtıyor. İyi hissetmemek anlaşılır bir şey - ama sanırım eskiden öyle değildi- sorunlarının olması iyi bir şey değildi" sözleriyle açıklamalarına devam etti.

Geçmişte futbolculara karşı daha anlayışsız ve sert bir tavrın olduğuna değinen 45 yaşındaki efsane, "Herkese mental sağlığın çok önemli olduğunu göstermek için oldukça zamanında bir hatırlatma ve önemli bir an olduğunu düşünüyorum" diyerek günümüzdeki futbolculara destek olunmasını önerdi.

Prens William ile arasında geçen 1998 Dünya Kupası'ndaki Arjantin maçı konuşmasında, "98'de büyük bir hata yaptım ve o zamanlar bu hatanın reaksiyonu çok acımasızca oldu. Kelimenin tam anlamıyla sahaya adım atmam eleştirilmem için yetiyordu. Yine de ben şanslıydım. Manchester United, Sör Alex Ferguson, takım arkadaşlarım ve elbette ailem, 'yardıma ihtiyacım var?" dediğimde yanımdaydılar. Bu da çok değerli" diyerek sözlerini tamamladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya