SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

DokuzOnbeş: Yağmur, fırtına, 1250 km, yarım kalan maç

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 08.01.2020 11:35

Ibiza-Pontevedra ve Merida-La Nucia maçları 20 ve 21 gün sonra bu akşam tamamlanacak. İlk maçın talihsiz taraftarı Daniel Pades tribünde olacak.

DokuzOnbeş: Yağmur, fırtına, 1250 km, yarım kalan maç

Biri 18 Aralık diğeri 19 Aralık 2019’da başlayan 2 İspanya Kupası maçı bugün bitecek...

Copa Del Rey’de 1. Tur karşılaşmaları, 20 ve 21 gün önce kaldıkları yerden bu akşam 20:30’da tekrar başlayacak.

PONTEVEDRA - IBIZA YAĞMUR NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİ

Copa Del Rey eşleşmesinde Pontevedra - UD Ibiza karşılaşması, 18 Aralık günü ilk düdükle başlamış, 17. dakikada durum 0-0 iken aşırı yağış nedeniyle durdurulmuştu. Mücadelenin hakemi Perez, yağışın maçın devam etmesini engellediğine hükmetmiş ve ertelenmesi kararını vermişti.

Pontevedra teknik direktörü Carlos Pouso, ertelenme kararının ardından yaptığı açıklamada serzenişte bulundu: “Hakem Perez, maçın oynanmasına engel bir durum olmadığını ama yağmur nedeniyle çizgilerin görünmediğine karar vermiş. Elimizden gelen bir durum yok ama biz oynamaktan çekinmiyoruz. Ibiza teknik direktörü Pablo Alfaro ve ben futbolculuğumuzda çok daha kötü hava şartlarında oynadık. Burada karar alıcı olan hakem ve bize devam etmek isteyip istemediğimizi sormadı, söz hakkımız olmayınca kararına uymaktan başka bir seçeneğimiz kalmıyor.

Ibiza ve Pontevedra, maçlarını tamamlayamadılar ve eşleşmeden kimin yoluna devam edeceği belli değil, öte yandan ertelenen maçları beklemeden yapılan kura çekimi ile rakip kesinleşti; kazanan takım Albacete Balompié ile karşılaşacak. 2. Tur eşleşmesi için 11 Ocak’ta sahaya çıkacak olan Albacete Balompie, rakibinin kim olduğunu bu akşam öğrenecek.

TALİHSİZ TARAFTAR DANIEL PADES TRİBÜNDE OLACAK

Bu karşılaşmanın eşine az rastladığımız bir de arka plan hikayesi var...

18 Aralık’ta ilk maça, Ibiza’yı deplasman maçında desteklemek için tek bir taraftarı gelmişti. 1250 km yol kat edip Pontevedra maçı için deplasman tribünündeki yerini alan 39 yaşındaki Daniel Pades, önce feribot ardından da araba ile toplam 10 saatlik bir yolculuk yaparak stada varmıştı. Aşırı yağış yüzünden üstü açık olan deplasman tribününde durmakta zorlanınca Pantevdra taraftarları tarafından kapalı tribüne alınmıştı. 18. dakikada maç ertelenince Daniel’in durumunu sosyal medyadan paylaşan arkadaşları sayesinde hikayesi duyuldu.

Ibiza kulübünün başkanı Amadeo Salvo hemen olaya müdahale etti ve bu akşam oynanacak maç için Daniel Pades’i konuk edeceklerinin sözünü verdi.

KURAYI PADES ÇEKTİ

Hikayeye dahil olan İspanya Futbol Federasyonu, 18. dakikada başlayacak maçın eksik bölümü için tribünde yerini alacak olan Pades’e takımının şansı olma fırsatı vererek dahil oldu.

Copa Del Rey kura çekimlerini “Manos Inocentes” (Masum Eller) olarak davet edilen, alt liglerde mücadele eden futbolcular ve özel davetliler birlikte yapıyorlar. 11-12 Ocak’ta oynanacak 2. Tur eşleşmelerinin kura çekimine davet alan özel konuk, Ibiza taraftarı Daniel Pades’ti ve 3 futbolcuyla birlikte eşleşmeleri belirleyen 4 isimden biri oldu.

RÜZGAR MAĞDURU MERIDA-LA NUCIA

Copa Del Rey’in 1. Tur eşleşmesinde yarıda kalan bir diğer maç, Merida AD ile CF La Nucia arasındaydı ve 19 Aralık’ta 40. dakikada durum 1-0’ken iptal edilmişti. Merida’nın evi, Roman Stadı’ndaki aydınlatma kulelerinin fırtına kaynaklı rüzgarlar nedeniyle aşırı sarsılması ve düşme tehlikesi olabileceği şüphesiyle durdurulmuş ve stat boşaltılmıştı. Yarıda kalan maçın kalanının 8 Ocak saat 20:30’da oynanmasına karar verilmişti.

Merida ile La Nucia’nın eşleşmesinden yoluna devam edecek olan takım La Liga ekibi Celta Vigo ile karşılaşacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya