SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

DokuzOnbeş: 87 başvuru, 17 aday, 1 koltuk...

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 12.09.2019 18:15

FİFA sıralamasında 75. sırada bulunan, Afrika Uluslar Kupası son 16 turunda Cezayir'e elenen Afrika ülkesi Gine'de hoca aranıyor...

DokuzOnbeş: 87 başvuru, 17 aday, 1 koltuk...

Gine Milli Takımı teknik direktörlüğü son yılların en ilginç yarışlarından birine sahne oluyor.

FİFA sıralamasında 75. sırada bulunan, Afrika Uluslar Kupası son 16 turunda Cezayir'e elenen Afrika ülkesi Gine'de, Paul Put'un etiğe aykırı davranışları nedeniyle ülkede ömür boyu hak mahrumiyeti cezası almasının ardından görevine son verilmişti. Yeni hoca arayışları yaklaşık olarak 2 aydır sürüyordu. 87 teknik direktörün başvuruda bulunduğu koltuk için 12 Eylül'de 17 kişilik kısa liste belirlendi.

Gine'de Féguifoot sitesinin yayınladığı 17 kişilik listede, Belçika, Tunus ve Cezayir'i çalıştırmış Georges Leekens, Demokratik Kongo eski hocası Florent Ibenge Burkina Faso ve Gabon'da çalışmış Paulo Duarte, eski Gana milli takıı kaptanı Charles Kobina Akonnor gibi isimlerin dışında bir de Premier Lig şampiyonu apoletli Claudio Ranieri bulunuyor.

Federasyonun hoca seçimi için özel oluşturduğu kurul 12 Eylül tarihi itibariyle 17 adayla görüşmelere başladı. Her bir teknik adamın Gine ile ilgili fikir, plan ve projelerini dinleyecekler. Bir haftalık sürecin sonunda yeni hocanın açıklanması bekleniyor.

BBC'nin Afrika merkezi ise Gine teknik direktörlüğü görevine Claudio Ranieri'nin getirilmesinin beklendiğini iddia ediyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya