SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

DokuzOnbeş: Inter ve Milan birlikte taşınıyor

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 26.09.2019 15:52

Milano'nun iki dev kulübü bir araya gelerek son 2'ye kalan tasarımları taraftarları ile paylaştılar.

DokuzOnbeş: Inter ve Milan birlikte taşınıyor

70 yıldır aynı stadı paylaşan Inter ve Milan kulüpleri yeni statlarını da paylaşacaklar.

Milano'nun iki dev kulübü bir araya gelerek son 2'ye kalan tasarımları taraftarları ile paylaştılar.

60.000 kişilik kapasitesiyle yeni San Siro/Meazza Stadı, 650 milyoon Euro'ya malolacak ve 3 yılda tamamlanacak. 3500 kişiye iş imkanı sağlaması beklenen inşaat eski stadın yanına yapılacak ve stadın şu an bulunduğu yer müze haline getirilecek.

Milan kulübü başkanı Paolo Scaroni, "AC Milan ve FC Internazionale 70 yıldır aynı stadı birlikte kullanıyorlar, şimdi de yeni stadı yine birlikte yapacağız ve aramızdaki bağ daha da kuvvetlenecek" ifadelerini kullandı.

İki kulüp, kullanmakta oldukları stadın yenilenmesini, inşaat süreci 5-6 yıl sürebileceği ve kapasitenin yükseltilememei nedeniyle kabul etmediler ve yeni stat inşa edilmesine karar verdiler.

1925 yılında yapımına başlanan ve o dönem için 550 lüks otomobil parasına inşa edilen Sab Siro Stadı, 1934'te arsa bedeli karşılığı Milan kulübüne satıldı. O dönem 1806’da inşa edilmiş bir yapı olan Arena Civica Stadı’nda oynamakta olan Inter de 1947’de San Siro’ya taşındı.

1979 yılında 68 yaşında hayata veda eden İtalya Milli Takımı’nın iki Dünya Kupası kaldırmış efsanesi Giuseppe Meazza’nın onuruna, San Siro’nun adının değiştirilmesine karar verildi. Ancak her iki takım kendi isimleriyle stadı anıyorlar; Inter için Giuseppe Meazza Stadı ve Milan için San Siro Stadı isimleri kullanılıyor.

1967’de ilk kez scoreboard takılan San Siro Stadı defalarca kez elden geçirildi, yeni stadın yapımı sonrasında ise müzeye dönüştürülecek.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya