SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

DokuzOnbeş: Taraftarın hayallerini satışa çıkardılar

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 17.01.2020 12:03

İhtimal her zaman var elbette ama... 1. Lig'de oynayan takımızının Süper Lig kombinesini bugünden alır mısınız?

DokuzOnbeş: Taraftarın hayallerini satışa çıkardılar

İngiltere Championship takımlarından Sheffield Wednesday, yepyeni bir teklifle taraftarlarının karşısına çıktı. Yaratıcı futbol anlayışıyla Sheffield Wednesday’in kombine almak isteyenler için ürettiği bu yeni planın nasıl karşılık bulacağı ise şimdilik soru işareti. Çünkü bu kombinelerle birlikte taraftarlar aslında hayal de satın alıyor olabilirler.

2000 yılından bu yana Premier Lig’den uzakta kalan ve Championship’te mücadele eden Sheffield Wednesday, Premier Lig için kombine satmaya başlıyor. Üstelik 1 yıl için değil, 10 yıl için... Premier Lig’e yükseldikten sonraki ilk 10 yılın kombine biletleri bunlar...

ERKENCİ KUŞ

Sheffield Wednesday’in kombine paketinin adı Early Bird, yani Erkenci Kuş, İngilizcede erken davranmak, sabahları erken kalkmak ve bir yere erkenden varmak anlamlarına gelen bir deyim. Sheffield Wednesday de taraftarlarını Premier Lig için erkenden kombine almaya davet ediyor ancak kulübün ne zaman küme yükselebileceği meçhul, hatta öyle ki küme düşüp 3. Lig’e de gerileme ihtimali söz konusu, her sezon çıkabilme ihtimallerinin olması gibi...

Championship’te bu sezon 6. sırada bulunan Wednesday’in ne zaman Premier Lig’e yükseleceğinin bir garantisi yok, ancak sorun değil çünkü Early Bird kombinelerinden alanlar için satın aldıkları koltuklar küme yükselene kadar bedava olacak. 2020-2021 sezonu itibariyle satılmaya başlayacak olan kombineler, kulüp Premier Lig’e yükseldikten sonraki 10 yıl için geçerli.

KÜME YÜKSELENE KADAR KOLTUK BEDAVA

Wednesday eğer bu sezon küme yükselirse kombinelerin 10 yılı başlıyor, bonus olarak 5 yıl daha geçerli. Çünkü biletlerin elbette bir bekleme süresi var, o da 15 yıl... Taraftarlar için cazip olan tarafsa bu 15 yıl boyunca Wednesday hala Premier Lig’e yükselememiş olsa da bu süre sonuna kadar kombine sahiplerinin koltukları bedava olacak.

En ucuz Early Bird kale arkası Kop tribünü ve 4500 sterlin, Kuzey ve Büyük Tribün 5500 sterlin, en pahalı biletler Güney Tribünü’nde 6400 sterlin.

WEDNESDAY EARLY BIRD GRAFİĞİ

Planın kendi içince bir mantığı olsa da bir hayli karışık, çünkü küme yükselme ihtimalleri planı genişletiyor. Sheffield Wednesday internet sitesinden yayınlanan bir grafik ile biletlerin sistemini anlatıyor. Grafikte içinde P olan yeşiller küme yükselme sezonunu temsil ediyor. Yeşil kutular Championship’te geçen sezonları gösteriyor ki bu süreçte Early Bird kombineleri ücretsiz. Altın sarısı olarak işaretli kutular Premier Lig’de geçen sezonlar. Mor kutular ise biletlerin geçerlilik süresi olan 15 yıllık süreyi tamamlayan bonus sezonlar ki bunlar da Wednesday’in taraftarlarına hediyesi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya