SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

DokuzOnbeş: Golünü attı, psikoloji sınavına girdi

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 26.09.2019 13:51

"Bugün okula gitmedim, yarın psikoloji sınavım var ama bu gece uyuyabileceğimi sanmıyorum..." Öğrenci futbolcu Luke'un unutulmaz günü...

DokuzOnbeş: Golünü attı, psikoloji sınavına girdi

İngiltere Lig Kupası olan Carabao Cup'ta Manchester United'a karşı sahaya çıkan ve 1 de gol kaydeden AFC Rochdale oyuncusu Luke Matheson için maçın ertesi günü normal başladı, sabah erkenden kalkıp okula gitti...

16 yaşındaki Luke, geçtiğimiz temmuz ayı başında Rochdale altyapısından A takıma alınarak sözleşme imzalamıştı. Carabao Cup'ta 3, İngiltere 3. Ligi olan League One'da ise 2 karşılaşmaya çıktı. İlk golünü de Manchester United'a karşı kaydetti.

Geçtiğimiz sezon başında Bury'e karşı 13. dakikada oyuna girerek, kulüp tarihinin en genç oyuncusu olduğunda Luke, henüz 11. sınıf öğrencisi ve 15 yaş 336 günlüktü.

"Topu aldım ve tek düşündüğüm kaleye vurmaktı, gerisini vücudum yaptı" sözleriyle ilk golünü anlatan Luke Matheson, golden sonra tribünlere koşarken ayağının kaydığını ekliyor ve "Düşeceğimi sandım, hayatımın en özel anıydı" diyor.

Maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Bugün okula gitmedim, yarın psikoloji sınavım var ama bu gece uyuyabileceğimi sanmıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Okul ve kulüp işbirliği içinde hareket ederek her iki tarafı da başarıyla götürebilmesi için genç Luke'a yardımcı oluyorlar. Futbolun garantisi olmadığını söylüyor Matheson, "Dünyanın en iyi futblcusu olabilirim ama hayatta her şey mümkün ve okula devam ederek B planını hazırlıyorum."

Rochdale teknik direktörü Brian Barry-Murphy, genç oyuncusunun notlarını ve sınav programını yakından takip ediyor: "Orta eğitim sertifika notları çok iyi geldi, futbolu da okulu da birbirinin aynası gibi. Ona tüm oyunculara davrandığımız gibi davranıyoruz, yaşını göz ardı ediyoruz."

Norwich taraftarı olan Luke, sınıftaki arkadaşlarının büyük bölümünün Manchester United taraftarı olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Maçtan sonra telefonumu açmadım. Açıkçası biraz korkuyorum" diyor.

luke

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya