SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

DokuzOnbeş: Boks şampiyonu çocuk programı sunucusu

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 03.10.2019 11:34

2011'den beri Rusya parlementosunda yer alan Nikolai Valuev aynı zamanda Rus televizyon kanalında çocuk programı sunuyor.

Didem DİLMEN Didem DİLMEN
DokuzOnbeş: Boks şampiyonu çocuk programı sunucusu

2009 yılında, boks tarihinin en unutulmaz maçlarından biri olarak hafızalara kazınan ve "David vs Goliath" adıyla anılan ve İngiliz David Haye'e yenilerek ünvanını kaybettiği karşılaşma sonrası boksa nokta koyan eski ağır siklet boks şampiyonu Nikolai Valuev emekliliğinden 10 yıl sonra farklı bir kariyer seçti.

2011'den beri Rusya parlementosunda yer alan Nikolai Valuev aynı zamanda Rus televizyon kanalında çocuk programı sunuyor.

valuev

2.15 metre ve 149 kg cüsseli Dev Valuev, boks tarihinin en uzun ve en ağır boksörü olarak nam salmıştı. "Spokoynoy nochi, malyshi!" (İyi geceler küçükler) adındaki program, "Rus Devi" (Russian Goliath) lakaplı boksörün çok farklı bir yönünü ortaya çıkardı.

Valuev, "Bu programı küçük bir çocukken hiç kaçırmadan izlerdim, bir gün bu programa sunucu olabileceğim aklıma gelmezdi" diyor.

 Program, Valuev'in kamera ile ilk tanışması değil. 2006 yılında Alman yapımı 7 Zwerge adlı filmde küçük bir rolde oynayan Rus Devi, 2008'de yönetmen Philip Yankovskiy'in Stonehead (Taş Kafa) filminde de başrolde oynamış, hafızasını kaybeden bir boksörü canlandırmış ve Avrupa Film Festivali "Window to Europe"ta ödül almıştı.

Valuev, boks tarihinin en önemli oyuncularından biri olarak adını yazdırmıştı. Kariyerinde 52 karşılaşmaya çıkan ve bunların 34'ü nakavt ile kazandı. 52 maçta 50 galibiyet elde ederken sadece 1’ini kaybetti, 1 maçı ise berabere bitti.

2009 yılında David Haye’ye karşı çıktığı maçı 12 raund üzerinden 116-112 sayı ile kaybetmişti. David Haye, Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanını Valuev’den alan isim olmuştu. Haye, Valuev’e kariyerindeki 2. mağlubiyeti yaşatmıştı.

Karşılaşma sonrası Haye, Valuev’in kafasına yumruk atmanın tuğla duvara vurmak gibi olduğunu, hayatında attığı en zor yumruklar olarak asla unutmayacağını söylemişti. Maçtan yıllar sonra David Haye’in o maç esnasında elinin kırıldığı, buna rağmen maça devam ettiği ortaya çıkmıştı.

Tatar kökenli Rus boksör Nikolai Valuev, politika ve çocuk programı sunuculuğunun yanı sıra ülkesinde boks okulu yönetiyor.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya