SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Son Süper Kahraman

DokuzOnbeş - MÜDAVİMLER | 18.06.2020 10:44

Tüm dünya 22 yaşında gencecik bir futbolcunun, Marcus Rashford'un yoksullar için sesini yükselten muhteşem karakterinden bahsediyor.

Son Süper Kahraman

Milyonlar kazanıyorlar, lüks arabalara biniyorlar, dünyanın dört bir yanında taraftarları, sevenleri var ve onlardan tek beklenen de gol atmaları, kazanmaları.

Oysa bu gücü dünyanın, insanlığın iyiliği için kullanmayı tercih eden, “süper kahramanlara” dönüşen futbolcular var.

Marcus Rashford gibi…

1997’de Manchester’da doğdu. 2003-2005 arasında Fletcher Moss minik takımında kariyerine başladı. Wes Brown, Danny Welbeck ve Ravel Morrison gibi isimlerin de yetiştiği Fletcher Moss’tan Manchester takımlarının dikkatini çeken Rashford, Sir Alex Ferguson’un sağ kolu Rene Mulensteen’in çabalarıyla United altyapısına geçip kırmızı formayı giydi.

Manchester United altyapı hocaları tarafından özel çalışmalara tabi tutulan Rashford için akademi ligi yıllarında hazırlanan oyuncu raporunda şu ifade yer alıyordu: “Tüm eğitim süreci sırasında, Marcus Rashford’da ortaya çıkmayı bekleyen bir cevher gördük, ne kadar zorlarsak fazlasını aldık.”

İşte bu raporla Rashford, 2015’te Manchester United altyapısından A takıma çıktı ve İngiltere’de Gareth Bale ve Harry Kane’den sonra pamuklara sarmalanıp sarılacak, yeni futbol prensi oldu. Krizleri bir türlü bitmeyen Manchester United’ı sırtına aldı.

22 yaşındaki Rashford, genç yaşta yakaladığı şöhreti nasıl kullanacağını da biliyordu.

Koronavirüs pandemisi sürecinde okulların kapatılmasına rağmen çocuklara verilen öğlen yemeği kuponlarına devam edilmesi için çağrıda bulundu. “Ücretsiz yemek sisteminde 1,3 milyon çocuğun dörtte biri yemek bulamayacak kadar yoksul, imkanı olmayan çocukları korumalıyız, yaz tatilinde kupon uygulamasına devam edin” çağrısı yaptı.

Bununla da bırakmadı, sosyal medyadan “maketheUturn” (U dönüşü yapın) etiketi açtı ve bölgedeki milletvekillerine de mektuplar yazdı.

Rashford en sonunda İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a ulaşmayı başardı.

Johnson, Rashford’a teşekkür etti ve yaz boyunca yemek kuponlarının çocuklar için devam edeceğini açıkladı.

İngiltere’de haber “Rashford 1-0 Johnson” olarak verilse de aslında kazanan çocuklar oldu.

Tüm dünya şimdi 22 yaşında gencecik bir futbolcunun, yoksullar için sesini yükselten muhteşem karakterinden bahsediyor. Rashford, gollerini saha dışında da atmaya devam edecek.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya