SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

POTA ALTI: Batı'da kazan kaynıyor

Pota Altı | 30.07.2020 13:56

NBA'de 31 Temmuz'da başlayacak heyecan öncesinde Kemal Taş, takımların son performanslarını derlemeyi Batı Konferansı ile bitiriyor.

POTA ALTI: Batı'da kazan kaynıyor

NBA’de yeni sezon heyecanı 31 Temmuz’da başlıyor. Orlando’da yeni bir formatla 22 takımla geri dönecek olan NBA’de takımların son durumu hakkında bilgilerin yer aldığı yazı dizimizde sırada NBA’in en çekişmeli konferansı olan Batı Konferansını konuşacağız.

LA Lakers’tan Houston Rockets’a, Oklahoma City Thunder’dan New Orleans Pelicans’a kadar birçok takımın kıyasıya mücadele vereceği 8 maçlık mini dönemi ve play-off’a hangi 8 takımın gideceğini heyecanla beklediğimiz NBA’in en keyifli konferansına gelin birlikte bakalım…

Batı Konferansı’ndan Katılacak Olan Takımlar

LA Lakers, LA Clippers, Denver Nuggets, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs, Phoenix Suns, New Orleans Pelicians, Sacramento Kings.

TAKIMLARLA İLGİLİ SON BİLGİLER

Phoenix Suns: (26G 39M Galibiyet Oranı: %40.0)

Takımın Kalan Maçları: Washington Wizards, Dallas Mavericks, LA Clippers, Indiana Pacers, Miami Heat, Oklahoma City Thunder, Philadelphia 76ers, Dallas Mavericks.

Phoenix için NBA Bubble’da yeni ekiple ilk temellerin meyvesini almak istiyor. Özellikle Booker, Rubio ve Ayton’ın etkili oyunu burada onlar için önemli sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

San Antonio Spurs: (27G 36M Galibiyet Oranı: %42.9)

Takımın Kalan Maçları: Sacramento Kings, Memphis Grizzlies, Philadelphia 76ers, Denver Nuggets, Utah Jazz, New Orleans Pelicans, Houston Rockets, Utah Jazz.

San Antonio’da LaMarcus Aldridge’den yoksun olarak geldiği Orlando’da, koç Popovic buraya fazla bir beklenti içerisinde olmadıklarını ve buradaki amaçların genç oyuncuların performansının bizler için değerli olacağını söyledi.

Sacramento Kings: (28G 36M Galibiyet Oranı: %43.8)

Takımın Kalan Maçları: San Antonio Spurs, Orlando Magic, Dallas Mavericks, New Orleans Pelicans, Brooklyn Nets, Houston Rockets, New Orleans Pelicans, LA Lakers.

Takım ritminin geç bulmaları ayrıca önlerinde çok formda gelen Portland ve New Orleans’ın yanında play-off şanslarını oldukça düşük görüyorum.

New Orleans Pelicans: (28G 36M Galibiyet Oranı: %43.8)

Takımın Kalan Maçları: Utah Jazz, LA Clippers, Memphis Grizzlies, Sacramento Kings, Washington Wizards, San Antonio Spurs, Sacrmento Kings, Orlando Magic.

Batı’nın en kritik takımlardan birisi olan New Orleans’da Zion Williamson’ın zayıflaması ve formda dönmesi bu dönemde onlar için en tehlikeli takımlardan birisi olacak gibi görünüyorlar. Özellikle fikstür takvimlerinin de çok zorlu olmaması onlar adına avantaj diyebiliriz.

Portland Trail Blazers: (29G 37M Galibiyet Oranı: %43.9)

Takımın Kalan Maçları: Memphis Grizzlies, Boston Celtics, Houston Rockets, Denver Nuggets, LA Clippers, Philadelphia 76ers, Dallas Mavericks, Brooklyn Nets.

Pandeminin en olumlu etki yarattığı takımlardan birisi olan Portland’da Jusuf Nurkic geri döndü. Whiteside göre daha disiplinli bir yapısı olan Nurkic’in dışında takımın yıldızları McCollum ve Lillard ile birlikte Portland yeniden yükselişe geçmesi muhtemel takımlardan birisi olacak.

Memphis Grizzlies: (32G 33M Galibiyet Oranı: %49.2)

Takımın Kalan Maçları: Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs, New Orleans Pelicans, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Toronto Raptors, Boston Celtics, Milwakuee Bucks.

Sezonun en önemli hikayelerinden birisini yazan Memphis’in bu mini dönemde aynı performansı gösteremeyeceğini düşünüyorum. Özellikle arkasından gelen Portland, Sacramento ve New Orleans’ın etkili oyunları karşısında bu 4 galibiyetlik play-off avantajını korumaları sürpriz olur.

Dallas Mavericks: (40G 27M Galibiyet Oranı: %59.7)

Takımın Kalan Maçları: Houston Rockets, Phoenix Suns, Sacramento Kings, LA Clippers, Milwakuee Bucks, Utah Jazz, Portland Trail Blazers, Phoenix Suns.

NBA’de bu sezon ortaya koyduğu olağanüstü hücum performansıyla şu anda NBA tarihinin en etkili hücum reytingine sahip olan Dallas Mavericks(Hücum Reytingi: 117.52), savunma konsantresi konusunda aynı etkiyi gösteremedi. Takım adına olumsuz diğer durum ise dönemde Powell’ın ve Jalen Brunson’ın yaşadığı sakatlık sebebiyle oynayamayacak olmaları. Sevindirici gelişmelere baktığımızda ise Doncic-Porzingis’in yakalamış olduğu uyum. Bu ikilinin seviyeyi bir tık daha üste koyması durumunda play-off’larda enteresan şeyler yapabilirler.

Houston Rockets: (40G 24M Galibiyet Oranı: %62.5)

Takımın Kalan Maçları: Dallas Mavericks, Milwakuee Bucks, Portland Trail Blazers, LA Lakers, Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Indiana Pacers, Philadelphia 76ers.

Ligin en çılgın takımlardan birisi olan Houston’da takımın en uzun ismi 2.01 boyuyla Covington. Bazı maçlarda Westbrook’un dahi 5 numara oynadığını gördük. Ara dönemin en sürpriz takımlarından biri olabilirler. Özellikle oynadıkları oyun açısından bu kısa dönemde zirve de yaşayabilirler fakat hüsranla da bitirebilirler.

Oklahoma City Thunder: (40G 24M Galibiyet Oranı: %62.5)

Takımın Kalan Maçları: Utah Jazz, Denver Nuggets, LA Lakers, Memphis Grizzlies, Washington Wizards, Phoenix Suns, Miami Heat, LA Clippers.

Chris Paul’un önderliğinde harika bir sezon geçiren Thunder’ın bu dönemde de o performansı gösterip göstermeyeceği merak konusu. Takımın yan parçalarına rakiplerin önlem alması halinde takımın göstereceği reaksiyon onlar adına belirleyici olacak.

Utah Jazz: (41G 23M Galibiyet Oranı: %64.1)

Takımın Kalan Maçları: New Orleans Pelicans, Oklahoma City Thunder, LA Lakers, Memphis Grizzlies, San Antonio Spurs, Denver Nuggets, Dallas Mavericks, San Antonio Spurs.

Utah Jazz’da Bogdanovic’in yokluğu onlar adına çok büyük handikap olacak. Her ne kadar ellerinde Gobert-Mitchell gibi etkili silahları da olsa uyum anlamında o kadar olumlu şeyler söyleyemeyiz. Oyun disiplinini bulmaları konusunda maç maç kazanmaya alışkın takım açısından bu dönemin onlar adına çok olumlu şeyler söylememiz mümkün görünmüyor.

Denver Nuggets: (43G 22M Galibiyet Oranı: %66.2)

Takımın Kalan Maçları: Miami Heat, Oklahoma City Thunder, San Antonio Spurs, Portland Trail Blazers, Utah Jazz, LA Lakers, LA Clippers, Toronto Raptors.

Bu sezonun flaş takımlarından birisi olan Denver Nuggets’ta takım adına sevindirici bir gelişme yaşandı. Takımın yıldızı Nikola Jokic, pandemi döneminde 15 kilo zayıflayarak o kalınlığın verdiği ağırlığı çabukluğa dönüştürdü. Nuggets adına problem yaratan bölüm ise takımın kısa rotasyonunun sakatlıklarla boğuşması. Play-off döneminde neler yapabilecekleri Jokic’in ekstra perfmansı ve kısa rotasyonunun takıma ne kadar katkı sunabileceği belirleyici olacak.

LA Clippers: (44G 20M Galibiyet Oranı: %68.8)

Takımın Kalan Maçları: LA Lakers, New Orleans Pelicans, Phoenix Suns, Dallas Mavericks, Portland Trail Blazers, Brooklyn Nets, Denver Nuggets, Oklahoma City Thunder.

Karantina döneminin en olaylı takımlardan birisi olan Clippers’ta Lou Williams’ın karantina izninde striptiz kulübünde görülmesi haftanın en çok konuşulan olaylarından birisiydi. Takım adına şu an için en sıkıntı yaratacak durum Kawhi Leonard’ın yaşadığı sakatlıktan henüz tam olarak dönememiş olması. 8 maçlık kısa süre için belki çok sıkıntı yaratmayabilir ama play-off’ta durumun devam etmesi durumunda sorunlar baş gösterebilir.

LA Lakers: (49G 14M Galibiyet Oranı: %77.8)

Takımın Kalan Maçları: LA Clippers, Toronto Raptors, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Indiana Pacers, Denver Nuggets, Sacramento Kings.

Bradley ve Rondo’nun eksikliğinde konferans lideri LA Lakers’ın NBA Bubble’da savunma problemlerini ne kadar çözebilecekleri merak konusu. Her ne kadar ellerinde LeBron gibi bir süperstar isme sahip olsalar da savunma konusu onlar adına bu mini dönemde belirleyici olacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya