SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Pota Altı: Kazananlar ve Kaybedenler

Pota Altı | 15.01.2021 11:30

NBA’de yılın beklenen takası gerçekleşirken James Harden, Brooklyn Nets'e gitti. 4 takımın yer aldığı gecenin kazanan ve kaybedenlerini Kemal Taş yazdı.

Pota Altı: Kazananlar ve Kaybedenler

NBA’de yeni sezon pandemi etkisinde devam ederken geçtiğimiz günlerde tarihi bir takas gerçekleşti. Houston Rockets, Brooklyn Nets, Indiana Pacers ve Cleveland Cavaliers takımlarının yer aldığı takasta birçok oyuncunun adresi değişti.

Peki kim ne aldı?

Houston Rockets: Brooklyn Nets’ten 2022, 2024 ve 2026 yıllarına ait 1. tur draft hakları ve 2021, 2023, 2025 ve 2027 yıllarına ait 1. tur değiştirme hakkı, Cleveland’a ait 2022 yılı 2. tur draft hakkı aldı. Bunun dışında oyuncu olarak Indiana Pacers’tan Victor Oladipo, Cleveland’dan Dante Exum ve Brooklyn’den ise Rodions Kurucs’u aldı.

Brooklyn Nets: Houston’dan James Harden ve Cleveland’dan 2024 yılına ait 2. tur draft hakkı aldı.

Indiana Pacers: Brooklyn’den Caris LeVert ve Houston’dan 2023 yılına ait 2. tur draft hakkı aldı.

Cleveland Cavaliers: Indiana’dan Taurean Prince ve Brooklyn’den Jarett Allen’ı aldı.

 

Kazananlar

 

1- James Harden

James Harden sonunda istediğini aldı ve Houston’dan ayrıldı. Son günlerde özellikle antrenmana geç çıkmalar, profesyonel olmayan hareketler ve gitmek isteme konusunda ısrarlı davranışlarının ardından muradına erdi. Houston’da kaldığı süre boyunca birçok başarıya imza attı ve değişiklik istiyordu. Sixers’da adaylardan biriydi fakat yeni takımı Nets oldu.

Winners and losers from massive James Harden trade | RSN

2- Brooklyn Nets

Takasın belki de en büyük kazananı Nets oldu. Kadrosunda Irving ve Durant gibi süper yıldızları barındıran Nets kadrosuna 3. süper yıldız olarak James Harden gibi bir ismi dahil ederek Doğu’da belki de favori takımlardan biri haline geldi. Mevcutta zaten 3-4 iyi takım dışında Batı kadar güçlü olmayan Doğu’da yapılan Harden hamlesi Nets adına önemli bir kazanç diyebiliriz. Tabii bu 3 ismin de aynı anda sahada olması olağanüstü olsa da negatif anlamda da etkileri de olacaktır. Onları sezon içerisinde izleyerek göreceğiz.

 

Kaybedenler

 

1- Houston Rockets

Şüphesiz Houston bu takasta en büyük kaybı yaşadı. James Harden gibi süper star ismi kaybettiler. Harden’ın yerine Oladipo gibi önemli bir isim gelse de elbette onun boşluğunu doldurması imkânsız olacaktır. Burada Houston’ın kısa vadede kayıp gibi görünse de almış olduğu draft hakları ile birlikte gelecek adına yatırımı seçti diyebiliriz. Houston adına bu sezona dair şu ana kadar tek olumlu şeyin John Wall’ın sezona oldukça iyi bir başlangıç yapması oldu.

2- Victor Oladipo

Takasın bence en büyük sürprizi oldu diyebilirim. Oladipo son dönemlerde biraz düşüş yaşamış olsa da yetenek ve potansiyeli anlamında hala NBA’in önemli oyuncularından birisi. Harden sonrası John Wall ve Cousins gibi isimlerle o kadroda neler yapabileceği kendisi ve takım adına belirleyici olacak. Harden gibi bireysel anlamda bir NBA markası değil belki ama iyi bir takım içerisinde çok değerli bir parça haline gelebilir. Bunlara dair tüm bu soruların cevaplarını sezon içerisinde Houston ve Oladipo bizlere gösterecek. Ki Oladipo’nun Rockets’a geçer geçmez Heat’e takaslanmak istediği haberi de düştü…

Houston Rockets: Making sense of Victor Oladipo as a Rocket

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya