SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Pota Altı: NBA'de En Yüksek 5 Kontrata Sahip İsim

Pota Altı | 05.02.2021 14:00

Kemal Taş, Pota Altı’nda bu hafta sizlere NBA tarihinin en yüksek kontratına sahip 5 isminden bahsetti. Keyifli okumalar…

Pota Altı: NBA'de En Yüksek 5 Kontrata Sahip İsim

NBA’de yıldız isimler gösterdiği performanslarla sadece takımlarını başarıya koşturmakla kalmıyor, ayrıca bunun karşılığını yeni kontrat yaparak oldukça iyi bir şekilde alıyorlar. Peki, NBA’in en yüksek 5 kontratına sahip isimler kim? Gelin birlikte bakalım.

5- Klay Thompson

Golden State Warriors – 5 yıl 190 milyon Dolar

Golden State Warriors’ın zirve dönemlerinde Curry ile birlikte takımın en önemli yıldızlarından birisi olan Klay Thompson, özellikle üçlük yüzdesiyle o dönemde adeta rekor üstüne rekor kırmıştı. Özellikle bir maçta atmış olduğu 14 üçlük rekoru hala akıllardaki yerini koruyor. Yıldız isim, 2019 yazında Golden State ile yapmış olduğu 5 yıl 190 milyon Dolar’lık kontratıyla tarihin en yüksek kontratlarından birine imza atmıştır. Fakat Thompson sonrasında yaşadığı sakatlıklarla o eski performansına dönememiştir. Thompson 2020/21 sezonunda da sakatlığı sebebiyle forma giyemeyecektir.

4- Stephen Curry

Golden State Warriors - 5 yıl 201 milyon Dolar

NBA tarihinin belki de en iyi şutörlerinden birisi olan Curry listemizde 4. sırada yer alıyor. NBA’de son yıllarda adeta bir Golden State efsanesi yaratan yıldız isim, özellikle başarılarda başrolde yer almıştı. 2017 yılında yapmış olduğu 5 yıllık 201 milyon Dolar değerindeki kontrat 2022 yılında sona erecek. Curry, NBA’de oy birliğiyle seçilen ilk MVP olmuştur.

stephen curry ile ilgili görsel sonucu

3- Rudy Gobert

Utah Jazz – 5 yıl 205 milyon Dolar

Bana kalırsa bu listedeki en şaşırtıcı hatta en sürpriz isim Rudy Gobert oldu. Utah Jazz’ın yıldız ismi 2020 yazında takımıyla imzalamış olduğu 5 yıl 205 milyon Dolar’lık kontratıyla listede 3. sırada yer alıyor. Gobert, NBA’in önemli uzunlarından bir tanesi ve atmış olduğu yeni kontratla NBA tarihinin en pahalı uzunu oldu.

2- Russell Westbrook

Oklahoma City Thunder – 5 yıl 207 milyon Dolar

Westbrook, NBA’in kendine has oyun tarzıyla fark yaratan oyuncularından birisi. Özellikle Oklahoma City’de Durant ve Harden ile başlayan serüveni ikilinin takımdan ayrılmasıyla birlikte takımın lideri olmuştu. Bu liderlik rolünün altından maç başı yapmış olduğu triple-double performanslarıyla bir dönem lige adeta damga vurmuştu. Tarihler 2015/16 sezonunun sonunu gösterdiğinde Oklahoma yönetimi yıldız ismin bu performansını 5 yıl 207 milyon Dolar’lık kontratla ödüllendirmiş oldu.

1- Giannis Antetokounmpo

Milwakuee Bucks – 5 yıl 228 milyon Dolar

Ve geldik zirveye. NBA tarihinin en yüksek kontratları listesinde zirvede Milwakuee Bucks’ın süper yıldızı Giannis Antetokounmpo yer alıyor. Yunan yıldız geçtiğimiz son 2 sezon gösterdiği performansla takımın adeta lider ismi olmuştu. Giannis için bu sezon başında takımdan ayrılacağı yönünde iddialar yüksek bir şekilde dillendirilse de Bucks yönetimi süper yıldızı takımda tutmak adına neredeyse tüm maaş bütçesini ona vererek takımda tutmayı amaçladı ve Giannis’i takımda tutmayı başardı. Bucks, Giannis’i takımda tutmayı başardığı bu yeni kontratta 5 yılı 228 milyon Dolar’lık vermeyi kabul etti. Bu rakam aynı zamanda NBA tarihinin şu ana kadarki en yüksek kontratı oldu.

giannis antetokounmpo ile ilgili görsel sonucu

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya